Resultat 2017-08-16T08:42:21+00:00

Results Ultimate OCR – Powered by Polar

Anmälan

Resultat – Ultimate OCR 2017

Vill du veta din tid och hur du står dig i mot andra löpare?
Kolla här:

> Resultat Ultimate OCR 2017 – Samtliga löpare

Resultat – Ultimate OCR 2016

Här hittar du resultatet från Ultimate OCR 2016
Samtliga löpare med och utan armband

> Resultat Ultimate OCR 2016

Eliten Herr

1 – Jonatan Albon , 42:28
2 – Wilhelm Karlsson, 46:17
3 – Mathias Stjernlöf, 46:25

Eliten Dam

1 – Henriette Albon , 52:48
2 – Anna Svensson, 53:12
3 – Karin Karlsson, 54:29

Brandmanna-SM

1 – Johan Törnqvist SSBF, 00:49:17
2 – David Nyström Piteå Rtj Idrottsförening, 00:50:21
3 – Johan Hedberg SSBF, 00:53:07
4 – Gustav Skoog, Rtj Sala, 00:54:00
5 – Peter Mickos Södertörn, 00:54:45
6 – Fredrik Bäcklund, Nerikes Brandkår, 00:56:01
7 – Henrik Wrede, Nerikes Brandkår, 00:57:22
8 – Emil Bergström, Nerikes Brandkår, 00:58:12
9 – Niklas Öqvist, Rtj Karlstad, 00:58:37
10 – Joakim Särnblad, Nerikes brandkår, 01:02:52
11 – Christoffer Telégin, Nerikes Brandkår, 01:05:30
12 – Anton Sundstedt, Nerikes Brandkår IF, 01:09:57
13 – Kjell Wikström, SSBF, 01:10:50
14 – Oscar Lundkvist, Nerikes Brandkår IF, 01:11:48

Polis-SM Herr

1 – Paul Åkerman, 00:51:21
2 – Emil Kraft, Polisförbundet studerandeförening, 00:54:33
3 – Jakob Hydén, OHU, 01:01:31

4 – Jonas Wallén, 01:03:15
5 – Uffe Ekdahl Pettersson, Istrums SK, 01:19:27
6 – Lars Jarkell, 01:25:29
7 – Mattias Enquist, 01:25:29
8 – Henrik Falang, 01:25:31
9 – Johan Jarkell, 01:25:31
10 – Andreas Lönnheden, 01:32:48
11 – Viktor Persson, 01:41:10
12 – Victor Ericson Borgestig, 01:41:10

Polis-SM Dam

1 – Sara Widgren, Nacka Dojo, 01:00:38
2 – Anna Larsson, Polisen Gbg City, 01:09:27
3 – Caroline Egnerfors, 01:10:38
4 – Edith Blomqvist, 01:14:15
5 – Maria Silvin LPO Täby, 01:33:35
6 – Sabina Spano Vällingb, 01:35:02
7 – Malin Walnestedt, 01:41:09
8 – Lina Bergstedt, TIERP, 01:41:10
9 – Zanna Nilsson, 01:42:29
10 – Katarina Edlund, 01:44:36
11 – Stina Nilsson, 01:44:37

Vinnarna i eliten 2016!

1: Mathias Borg (SWE)

2: Ola Jordheim (NOR)

3: Krister Sellman (SWE)

1: Anna Svensson (SWE)

2: Sara Trolte (SWE)

3: Johanna Olsson (SWE)